Pol-Aqua oczekuje utrzymania trendu 20-proc. wzrostu przychodów r/r w 2009 r.


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Jak wynika z komunikatu Komisji Europejskiej (COM/2009/434) w sprawie upowszechnienia usługi „eCall” – wzywa w nim Państwa Członkowskie do dobrowolnego i powszechnego wdrożenia tego ... Kadry Od 1 kwietnia pełne kierownictwo nad firmą DKV obejmie wieloletni członek zarządu, Alexander Trautmann. Dotychczas na czele przedsiębiorstwa stały dwie osoby odpowiedzialne za różne obszary działania. ... W listopadzie wskanik oglnego klimatu koniunktury w sekcji dziaalno finansowa i ubezpieczeniowa ksztatuje si, podobnie jak przed miesicem, na poziomie 29 pkt. W pozostaych usugach oceny rwnie nie ulegy zmianie - poda GUS w komunikacie.Największy norweski koncern paliwowy StatoilHydro rozważa sprzedaż części swoich amerykańskich złóż w Zatoce Meksykańskiej. Nabywcą może być chiński koncern CNOOC. Poranne dane z Japonii (wzrost PKB o 0,9 proc. w II kw) nie zrobiły na inwestorach najmniejszego wrażenia. Podobnie jak indeks aktywności ekonomicznej w rejonie Nowego Jorku. Przewody trakcyjne, węgiel z wagonów, zegary i grzejniki z dworców - łupem złodziei może paść na kolei niemalże wszystko. Spółki kolejowe co roku ponoszą z tego powodu milionowe straty. Próbują walczyć z plagą kradzieży m.in. przy pomocy systemu monitoringu.

Od przyszłego roku tysiące małych firm nie będą musiały płacić VAT. Budżet straci ok. 500 mln zł. Właściciele aut z kratką mogą odetchnąć - resortowi finansów nie udało się przeforsować niekorzystnych dla nich przepisów.

W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość. Jak poinformowała „Polska Dziennik Bałtycki”, pracownicy Energi, którzy zdecydują się odejść z pracy w ramach Program Dobrowolnych Odejść (PDO), mogą otrzymać odszkodowanie w wysokości od 50 do 150 tys. zł

Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 20 maja godz. 15 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapoznaje się z ofertami firm zainteresowanych budową odcinka autostrady A2 od Strykowa do Konotopy. O 11:00 zakończyło się przyjmowanie ofert W marcu 2006 roku Komisja Europejska przyjęła Zieloną Księgę: "Europejska strategia na rzecz zrównoważonej, konkurencyjnej i bezpiecznej energii" i skierowała ten dokument do szerokich konsultacji.Rząd chce uprościć zasady wyliczania kar za brak obowiązkowych zapasów ropy naftowej i paliw. Zamiast liczyć je na podstawie cen paliwa z danego dnia, proponuje wprowadzenie konkretnej kwoty - 4,5 tys. zł za każdą stwierdzoną tonę lub metr sześcienny niedoboru. Płonie centrum handlowe w Wólce Kosowskiej k/Warszawy - sprostowanie W sobotę powołując się na komunikat straży pożarnej i doniesienia innych mediów napisaliśmy, że -Płonie centrum handlowe w ... Komisja Europejska podjęła dzisiaj decyzję w sprawie przedstawionego przez Polskę nowego krajowego planu rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla (CO2) na okres handlu 2008 – 2012 w ramach unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji. Komisja nie miała żadnych zastrzeżeń do planu. Unijny system handlu uprawnieniami do emisji gwarantuje, że pułapy emisji gazów cieplarnianych sektorów energii i przemysłu zostają zmniejszone jak najmniejszym kosztem dla gospodarki, pomagając tym samym Unii Europejskiej i jej członkom w wypełnieniu zobowiązań w tym zakresie.

Giełda w Szanghaju odrabia straty, ale w żółwim tempie


Drugi raz z rzędu podrożały chińskie akcje po dramatycznej blisko 7 proc. przecenie z poniedziałku, kiedy inwestorzy wystraszyli się ograniczenia akcji kredytowej w Chinach.

Chemia Polska do likwidacji


Kiedy Toruń będzie miał pozwolenie na budowę mostu? Kiedy poznamy firmę, która wzniesie przeprawę? Władze Torunia liczą, że za miesiąc będą miały nowe pozwolenie na budowę mostu. ...

Grad: debiut PGE największy w tym roku w Europie


Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

Podlaskie. Ruszyła budowa obwodnicy Zambrowa na drodze S 8


Rozpoczęły się zasadnicze prace przy budowie obwodnicy Zambrowa na drodze S8 Białystok - Warszawa. Trwają roboty ziemne, pogoda pozwala drogowcom budować fundamenty pod wiadukty.

Indie: Prawdopodobnie największy na świecie przetarg na częstotliwości 3G


Indie nadrabiają opóźnienie w dziedzinie mobilnych technologii. W przetargu na cztery częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji wystartuje dziewięć firm. Rząd liczy na to, że zarobi na przetargu 8 mld dol.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

zielone szkoły Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego