KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Polskiej Grupy Energetycznej


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) w związku z ofertą publiczną akcji serii B oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, serii B oraz praw do akcji serii B - podała KNF w komunikacie.

Wczorajsze głosowanie nad przedłużeniem kadencji Bena Bernanke na kolejne cztery lata na stanowisku przewodniczącego FED przebiegło pomyślnie dla Bernanke. Jednak rynki nie zareagowały prawie w ogóle na tę wiadomość. To jeszcze nie przełom, ale zewsząd docierają przesłanki końca recesji. Trzy z największych gospodarek świata zanotowały - choć niewielkie na razie - wzrosty. Natomiast niedawny bankrut - General Motors - znów szuka pracowników, informuje "Rzeczpospolita". Sytuacja na rynku funta zmienia się bardzo dynamicznie. Jeszcze wczoraj wydawało się, iż rozmowy koalicyjne mogą się przedłużyć, gdyż do gry włączy się Partia Pracy. Okazało się jednak, iż było to jedynie taktyczne posunięcie ze strony Liberalnych Demokratów, którzy chcieli zwiększyć siłę negocjacyjną na finiszu negocjacji z Konserwatystami. Wielka Brytania ma już nowego premiera.Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor, z grupy giełdowego Kopeksu, zamierza zmniejszyć zatrudnienie o ponad 40 proc. Oznacza to odejście ok. 400 pracowników - alarmuje działająca w spółce Solidarność. Przedstawiciele zarządów Kopeksu i Tagoru odmówili w czwartek skomentowania tej informacji. Chińczycy liczą na intratny kontrakt na dostawy nigeryjskiej ropy. Kwestie współpracy gospodarczej to jedne z najważniejszych tematów rozmów szefa chińskiej dyplomacji Yang Jiechi w stolicy Nigerii - Abudży. Zima nie wyrządziła krzewom owocowym istotnych szkód, a zbiory owoców w 2010 roku będą zbliżone do plonów z roku ubiegłego - uważa prezes Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych Eberhard Makosz.

Dziennik "Polska" pisze, że długoterminowy kontrakt z Gazpromem, który do 2037 roku uzależni Polskę od dostaw gazu z Rosji, znalazł się na celowniku Komisji Europejskiej. Wątpliwości Brukseli budzą szczególnie zapisy oddające Rosjanom wyłączność na tranzyt gazu przez Polskę.

- Nie ma podstaw do wszczęcia sporu zbiorowego. To odpowiedź na pismo jakie 18 sierpnia złożyli szefowie Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego. Według zarządu miedziowego holdingu, "większość wysuniętych przez związek zawodowy postulatów nie może być podstawą do wszczęcia sporu. Natomiast kilka z tych postulatów wysuniętych przez związkowców jest już wcielanych w życie, m.in. pakiet medyczny". Mieć długi - ludzka rzecz. Zdarza się i mieć kłopoty z ich spłatą, a wtedy można spotkać się z windykatorem. Wysyłanie listów straszących komornikiem czy urzędowo wyglądającego "zobowiązania do wyjawienia majątku" - to tylko niektóre praktyki firmy windykacyjnej EOS KSI Polska, za które ukarał ją Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wczoraj przerwano bardzo dobrą passę siedmiu zwyżek z rzędu i na parkiecie dominowała podaż. Zamknięcie WIG20 wypadło 0,5% niżej to jest na wysokości 2393,88 pkt. Skala korekty nie jest przytłaczająca, co wiąże się z niezdecydowaniem inwestorów na światowych parkietach. Podatek od nieruchomości od przyszłego roku poszybuje w stolicy maksymalnie w górę, a ten od ciężarówek i tirów wzrośnie tylko o wskaźnik inflacji. Za psa nadal nie trzeba płacić - pociesza "Życie Warszawy". Sprzedaż detaliczna na Węgrzech spadła we wrześniu 2009 r. najmocniej od co najmniej 1998 r., bo działania rządu zmierzające do zmniejszenia deficytu budżetowego i ostra recesja wpłynęły na spadek wydatków węgierskich konsumentów.Jeżeli jesteś jednym z milionów ludzi szukających pracy, to musisz się zarejestrować na jeszcze jednym portalu społecznościowym: Twitterze. 4 i 5 kwietnia, czyli święta wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. Jeśli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim może tylko właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek. Tydzień dla brytyjskiej waluty rozpoczął się fatalnie. Funt, który mocno tracił do dolara już w czasie godzin azjatyckich, kontynuuje przecenę w czasie godzin europejskich. O godzinie 14:39 kurs GBP/USD testował poziom 1,6326 dolara wobec 1,6504 w piątek pod koniec dnia.

Grupa Lotos obniżyła ceny paliw


Grupa Lotos obniżyła ceny wszystkich paliw - poinformowało w piątek biuro prasowe spółki. O 35 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 38 zł na tysiąc litrów - benzyny bezołowiowej 98. O 43 zł na tysiąc litrów obniżona została cena oleju napędowego, a o 35 zł na tysiąc litrów - oleju opałowego. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

BOŚ ma umowę na 50 mln euro kredytu z CEB


Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę linii kredytowej z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB) wartości 50 mln euro, poinformował bank w komunikacie.

Dolarowy rollercoaster


Obserwowane wczoraj umocnienie dolara na fali słabszego odczytu indeksu IFO z Niemiec i zaskakującego spadku indeksu zaufania Conference Board w USA, dzisiaj nieznacznie wyhamowało. Kluczowym wydarzeniem dnia były popołudniowe zeznania szefa FED przez Izbą Reprezentantów Kongresu, które rozpoczęły się o godz. 16.

Będzie kara dla Cyfrowego Polsatu?


Urząd Ochrony Konkurencji i Kosumentów wszczął przeciw Cyfrowemu Polsatowi postępowanie w sprawie stosowania przez spółkę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów - podała spółka w komunikacie.

Inwestorzy nie czekają na Świętego Mikołaja


Inwestorzy na Wall Street demonstrują odporność na nie najlepsze informacje już drugą sesję z rzędu. Reszta giełdowego świata podąża posłusznie z nimi. Nowe szczyty trwającej od wiosny tendencji zwyżkowej już nikogo nie szokują. Nikt też nie zastanawia się nad korektą. Spadki to już przeszłość. Na Świętego Mikołaja może jeszcze ciut za wcześnie, ale czasy są nerwowe i nie ma co czekać. Jak przyjedzie, będzie miał grunt dobrze przygotowany.

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

zielone szkoły Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego