W czwartek pierwsze czytanie projektu noweli ustawy o NBP


Pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim przeprowadzi w czwartek sejmowa Komisja Finansów Publicznych - powiedziała wiceszefowa tej komisji Krystyna Skowrońska (PO).

Fabryka Mebli Forte poprawiła w pierwszym półroczu 2009 roku zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej o 250 proc., do 17,6 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Piątkowa sesja na nowojorskiej giełdzie miała wyjątkowo optymistyczny przebieg. Indeksy od rana zwyżkowały pod wpływem lepszych niż oczekiwano danych z rynku pracy. W efekcie cały tydzień zakończyły kilkuprocentowymi wzrostami. Rząd zabiera się za ośrodki szkolenia kierowców. Chce stworzenia specjalnego rankingu szkół jazdy, który uwzględniałby informacje o zdawalności na prawo jazdy, kolizjach czy wykroczeniach byłych kursantów - pisze "Rzeczpospolita".Z powodu "janosikowego" Mazowszu zabraknie pieniędzy na zakup 20 pociągów dla Kolei Mazowieckich oraz dofinansowanie budowy "Orlików" - poinformował na konferencji marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Emerytury wypłacane przez ZUS bis, wyliczane według nowych tablic zakładających wydłużające się życie, zaproponuje premierowi Rada Gospodarcza. Takie rozwiązanie oznacza, że świadczenia mogą być niższe niż zakładano - wynika z wtorkowego "Dziennika Gazety Prawnej". Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał krakowską spółkę energetyczną ENION 7 milionami złotych kary.

Mesa Air Group Inc. - linie lotnicze z Phoenix w Arizonie świadczące usługi lokalnych przewozów dla amerykańskich gigantów (Delta, United Airlines i US Airways - jako US Airways Express) wystąpiły do nowojorskiego sądu o miesięczną ochronę przed wierzycielami na podstawie słynnego przepisu 11.

Prawie 630 mln zł będą kosztować inwestycje zaplanowane w ciągu najbliższych sześciu lat w porcie lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Już w tym roku ruszy budowa nowych płyt postojowych dla samolotów, a w następnie m.in. budowa nowej drogi startowej, dróg kołowania i tarminala cargo. DM AmerBrokers w raporcie z 3 marca wydał rekomendację 'kupuj" dla Elzabu, wyceniając akcję spółki na 2,85 zł.

Roger Agnelli, president of Brazilian mining giant Vale SA, said Wednesday that he had always had "a good, open and sincere relationship" with Brazilian President Luis Inacio Lula da Silva, the Estado news agency reported Wednesday. Po czterech dniach spadków czwartek przyniósł wzrosty indeksów, jednak inwestorzy wstrzymywali się z większymi transakcjami oczekując na kluczowy raport rządu o sytuacji na rynku pracy w sierpniu, który ma być opublikowany w piątek rano. Napłynęły natomiast pozytywne informacje od sieci handlowych. Singapore's first casino, a key part of a drive to boost tourism revenue and please wealthy visitors, opened its doors on Sunday, Lunar New Year -- the most auspicious day of the Chinese calender.Kilkanaście firm naftowych pozwało do sądu rząd USA, kwestionując legalność ogłoszonego przez administrację prezydenta Obamy 6-miesięcznego moratorium na wiercenia naftowe w Zatoce Meksykańskiej i domagając się jego uchylenia. Olympic Entertainment Group zamknęła w trzecim kwartale tego roku 18 kasyn. Liczy, że oszczędności z tego tytułu wyniosą w IV kwartale 3,4 mln euro, a w 2010 roku 13,3 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym. Początkowy spadek notowań nie wprowadził popłochu w szeregi inwestorów. Przeciwnie - zmobilizował ich do kupna akcji w nadziei na zwyżkę w USA i udany debiut PGE.

Zarobił 1826 procent!


Szymon Majewski - inwestor, któremu udało się uzyskać 1826-proc. stopę zwrotu na rachunku rzeczywistym w ciągu jednego miesiąca, mówi na temat swojego doświadczenia z inwestowaniem, strategii, procesach psychologicznych oraz zdobywaniu doświadczenia.

Współpraca energetyczna tematem rozmów Berlusconiego i Putina


Włosko-rosyjska współpraca energetyczna, m.in. w dziedzinie budowy elektrowni atomowych, była najważniejszym tematem rozmów podczas nieformalnego szczytu z udziałem premierów Silvio Berlusconiego i Władimira Putina w poniedziałek w Lesmo na północy Włoch.

Dobre nastroje nadal przeważają


Wczorajszy dzień zapoczątkował silne odreagowanie na głównej parze walutowej doprowadzając do pokonania poprzedniego lokalnego szczytu na poziomie 1,4455. Stało się tak, mimo znacznie lepszego od oczekiwań odczytu indeksu ISM z USA, który nieoczekiwanie wzrósł do poziomu 55,9 pkt. Po bardzo płytkiej korekcie w nocy do poziomu 1,4402 dziś rano na rynku nadal dominuje popyt na wspólną walutę. W efekcie obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,4453.

Żelichowski: trzeba rozmawiać z KE o przedłużeniu terminu sprzedaży stoczni


Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że choć proces sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie był przeprowadzony prawidłowo, to i tak odpowiedzialność za jego finał ponosi minister skarbu Aleksander Grad. Według niego obecnie należy skoncentrować się na rozmowach z KE o przedłużeniu terminu sprzedaży stoczni i rozpisaniu nowego przetargu.

Niemiecka prasa: kompromitacja władz w sprawie Opla


Decyzja amerykańskiego koncernu General Motors o rezygnacji ze sprzedaży Opla oznacza kompromitację niemieckich władz federalnych i krajowych - pisze w czwartek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

nasze kancelaria organizuje cannabis szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci dodatkowo grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozłożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje ziele szkoły także wycieczki na rzecz dzieci również grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo maryśka szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy

zielone szkoły Warszawa

dobór miejsc na uporządkowanie zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli także pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także gówno szkoły na każdą kapitał również do wnętrza dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Do wnętrza ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą kapitał plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego